Rotušės aikštės draugija

Kauno Rotušės aikštė

2010.09.28 susirinkimo protokolas

RAD susirinkimo, vykusio 2010m. rugsėjo 28d. viešbutyje „Daugirdas

PROTOKOLAS

  1. Pristatyta RAD 2010 m. pusmečio veiklos apžvalga – Draugijos kronikos Biuletenis Nr. 2, ir kitos žinios talpinamosDraugijos svetainėje https://radraugija.wordpress.com. RAD nariai kviečiami būti aktyvesniais svetainės korespondentais ir informuoti apie savo veiklą bei rūpesčius.
  2. Svarstyta Kalėdinė puošyba bei prekyba Rotušės aikštėje, nutarta Kauno miesto savivaldybei teikti šiuos siūlymus:

2.1.  RAD pritaria dailininkės J. Šmitienės iniciatyvomis vykdyti kalėdinės senamiesčio puošybos  projektą, todėl prašo savivaldybės tinkamai bei laiku remti jos darbą.

2.2.  RAD prašo nestatyti koncertinės scenos priešais Rotušę, skirti lėšų laikinai elektros instaliacijai – kad prekybos nameliai galėtų būti išdėstyti trimis-keturiomis kompaktiškomis grupėmis, laiku išduoti leidimus laikinų statinių įrengimui, prekybai ir reklamai.

2.3. RAD prašo Kalėdinę puošybą  ir prekybą organizuoti nuo 2010 m. lapkričio mėnesio pabaigos iki 2011m. vasario 1 d. Kalėdinę eglutę aikštėje įžiebti gruodžio 6d., Šv. Mikalojaus Kauno miesto globėjo dieną ir nenupuošti jos iki  2011.02.01 arba vėliau – šios tradicijos laikytis nuolat.

2.4. RAD rekomenduoja Kalėdinės puošybos bei prekybos Kauno m. senamiestyje ir Rotušės aikštėje organizavimo darbo grupę įtraukti RAD atstovą dailininką A. Ramoną.

2.5. RAD prašo  Savivaldybės įmonės „Kauno Švara“  organizuoti Rotušės aikštės tvarkymą ir šiukšlių surinkimą anksti ryte, kad iki 9 val. ryto aikštė jau būtų sutvarkyta.

2.6.  RAD siūlo Rotušės aikštėje riboti pravažiuojančių automobilių greitį iki 30 km/val., įrengiant kelių eismo ženklą Jakšto gatvėje, prieš įvažiavimą į aikštę. Tai padidins senamiesčio svečių saugumą.

3. Pareikštas RAD narių pageidavimas dalyvauti Hanzos miestų renginių Kaune 2011 m. gegužį, organizaciniame ir kūrybiniame darbe. Nutarta į spalio 12 d. 9 val. galerijoje „Balta“ vyksiantį RAD susirinkimą kviesti VšĮ „Hanza 2011 Kaunas“ direktorių Darių Rumšą bei Hanzos renginių darbo grupės vadovą Kauno m. mero pavaduotoją R. Mikaitį. RAD dailininkas A. Ramonas susirinkimui demonstruos Hanzos istorinį laikotarpį Kaune atspindinčias skaidres: aprangos, kultūros ir buities iliustracijas, pateiks šventės atributikos siūlymus.

4. Pasiūlyta organizuoti RAD susitikimą su Kauno miesto gidais, pasiūlyti įdomius ir netradicinius maršrutus po Kauno senamiestį, įtraukiant RAD narių objektus, juos taip pat pažymint ir stilizuotame  Kauno m. senamiesčio žemėlapyje.

5. Pasiūlyta gauti daugiau informacijos apie Lituanikos pastatų rekonstrukcijos projektą ir galimus jo įgyvendinimo planus bei terminus.

6. Pasiūlyta organizuoti akciją „Senamiesčio skatikas“, renkant suaukotas monetas, įmetamas į Vaško lydymo krosnį ir skirti jas Rotušės aikštės rekonstrukcijai.

7. Kalbėta apie RAD žinomumo, reklamos ir įvaizdžio problemas. Nutarta aktyviau bendradarbiauti su žiniasklaida, informuojant apie RAD veiklą, populiarinant ir didinant RAD žinomumą.

8. Pritarta nuostatai, kad Rotušės aikštės draugija yra nepolitinė, neremia jokių politinių judėjimų ar politinių veikėjų. RAD nariai savo politinius įsitikinimus ir nuostatas reiškia individualiai. Jei partijos ar politiniai judėjimai nori remti RAD ar Senamiesčio verslininkų veiklą, projektus ar iniciatyvas, jų veiksmai turi būti suderinti ir patvirtinti RAD tarybos narių.

9. RAD narystės draugijoje principus, finansus bei Nuostatus svarstyti sekančio susirinkimo, kuris vyks 2010m. spalio 12d. 9 val. galerijoje „Balta” Valančiaus g., metu.

Dalyvavo:

Kęstutis Ignatavičius       Kauno m. ceremonmeisteris
Giedrė Mikaitienė              VšĮ „Ryšių istorijos muziejus“ direktorė
Ričardas Mačiulaitis         Restorano „Medžiotojų užeiga“ savininkas
Vidimantas Žekas              Viešbučio „Daugirdas“ savininkas
Augustas Ramonas            Rotušės aikštės dailininkas
Indra Ramanauskienė      Restorano „Sadutė“ savininkė
Antanas Zurba                     Senamiesčio antikvariato savininkas
Pranas Majauskas               Sporto muziejaus direktorius
Regina Randienė                UAB „Gintarinis suvenyras“ direktorė
Gaisva Laurišonienė         VG studija savininkė
Jurga Poderienė                 Restorano „Avilys“ direktorė
Evaldas Povilaitis              Restorano „Avilys“ savininkas
Daiva Ilgūnienė                  Kelionių agentūros „Start travel“ direktorė

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Informacija

Paskelbta 2010/10/07, paskelbė kategorijoje Uncategorized.
%d bloggers like this: