Rotušės aikštės draugija

Kauno Rotušės aikštė

Draugija priminė Kaunui Šv. Mikalojų

Šv. Mikalojaus dienos fotoįspūdžiai:

 

 

 

Šv. Mikalojaus asmuo ir personažas
270 – 346 metais Miros mieste gyvenęs vyskupas garsėjo gerais darbais ir buvo vadinamas Mikalojumi Stebukladariu, paskelbtas šventuoju. Šv. Mikalojų globėju pasirinko įvairios valstybės, miestai ir bendruomenės. Jis globoja Amsterdamą (Olandija), Barį (Italija), eilę Vokietijos, Lenkijos ir Rusijos miestų. Šis šventasis globoja pirklius, žvejus, jūrininkus, studentus, vaikus ir netekėjusias mergeles. Garsi istorija, kai jis išgelbėjo iš gręsiančios vergovės tris nusigyvenusio pirklio dukras, slapta įmesdamas joms per langą į namus tris pinigų maišus.
Simboliniai Šv. Mikalojaus ženklai – trys maišeliai arba trys rutuliai (dovanos neturtingiesiems), knyga, laivas ir vyskupo apranga. Kituose kraštuose Mikalojaus vardas skamba įvairiai: Nikolaos, Nikolas, Klasas, Klausas ir kitaip. Patvirtinta, kad 19 amžiuje atsiradusio Kalėdų senelio – Santa Klauso prototipas ir yra dovanas slapčiai teikdavęs Šv. Mikalojus.

Šv. Mikalojus ir Kaunas
Šv. Mikalojus Kauną globoja penktą šimtmetį. Tiksli Šv. Mikalojaus pasirinkimo miesto globėju data nežinoma. 1495 metais Kauno Šv. Mikalojaus bažnyčia buvo įšventinta Popiežiaus nurodymu, o nuo 1575 m. Šv. Mikalojus vaizduojamas miesto Suolininkų (prisiekusiųjų atstovų) antspaude. Prie vandens kelių įsikūrusiam stambiam prekybos centrui – Kaunui Šv. Mikalojus buvo svarbus simbolis. Šiandien Šv. Mikalojaus atributai – trys rutuliai puošia Didįjį Kauno miesto herbą ir mero anspaudą.

Šv. Mikalojaus pagerbimo šventė
Šia švente nesiekiama sukurti naujų religinių apeigų, labiau norėtųsi priminti miestiečiams senąją Kauno istoriją, cechų ir gildijų papročius, atskleisti Kauno bendrumą su kitais senaisiais pasaulio miestais. Mikalojaus pagerbimo renginį sumaniusi Rotušės aikštės draugija tarėsi su Kauno Arkivyskupija ir gavo pritarimą šiai iniciatyvai. Renginį pagerbė ir miesto vadovai. Meras A. Kupčinskas Šv. Mikalojų vaidinančiam aktoriui įteikė simbolinį miesto raktą. Ko gero, nėra tinkamesnio personažo pradėti Kalėdinius renginius nei kauniečiams jau penktą šimtmetį savas Šv. Mikalojus. Apie tai aikštėje kauniečiams kalbėjo ir arkivyskupas S. Tamkevičius.
Rotušės aikštės draugijos nariai apsirengę specialiais apsiaustais palydėjo ministrantų nešamą Šv. Mikalojaus portretą iš Arkikatedros į Rotušę, kur jis buvo išstatytas apžiūrai dvi dienas. Vėliau aktorius Petras Venclovas – „Šv. Mikalojus“ su Draugijos ir Mero  palyda aplankė Rotušės aikštės Kalėdinį miestelį ir palinkėjo geros sėkmės aikštės prekybos namelių savininkams. „Šv. Mikalojus“ pradėjo naują labdaros tradiciją – per metus vaško lydymo krosnyje surinktas monetas sudėtas į tris maišelius skirs vargstantiems, kiekvienais metais kitiems.

Kęstutis Kazimieras Ignatavičius

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Informacija

Paskelbta 2011/05/07, paskelbė kategorijoje Uncategorized.
%d bloggers like this: