Rotušės aikštės draugija

Kauno Rotušės aikštė

Įvyko Rotušės aikštei skirta konferencija

Birželio 29 dieną, trečiadienį, Rotušės aikštės draugija pakvietė miesto vadovus, savivaldybės padalinių atstovus ir specialistus į konferenciją „Rotušės aikštės problemos ir perspektyvos“ Ryšių istorijos muziejaus salėje. Dalyvavo apie 30 žmonių, žiniasklaida: “kauno diena“, 15 min, Init televizija.

Į konferenciją atvyko ir pasisakė meras Rimantas Mikaitis, vicemeras Povilas Mačiulis. Draugijos atstovai pateikė klausimų Urbanistikos, Transporto organizavimo, Kultūros paveldo, Aplinkos apsaugos, Miesto įvaizdžio skyrių vadovams. Savo pastabas išsakė Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Dalius Šarakauskas.

Konferenciją pradėjęs Rotušės aikštės draugijos narys Kęstutis Ignatavičius kalbėjo, kad seną istoriją menančiai aikštei šiandien kyla nauji iššūkiai, nes neišvengiamai didėja žmonių ir transporto srautai. Šiandien draugijos nuomone atėjo laikas imtis kompleksiško aikštės planavimo, atnaujinti prieš keletą metų savivaldybės Urbanistikos skyriaus pradėtą rengti aikštės projektavimo užduoties rengimą ir pavesti šį darbą architektams.

Draugija pasisako už tai, kad aikštėje vyktų daugiau renginių ir čia lankytųsi daugiau žmonių bei kreipiasi į Renginių komisiją siūlydami rekomenduoti įvairiems organizatoriams rengti jų renginius aikštėje. Tačiau norėtųsi daugiau mažesnių renginių netrukdančių vienas kitam, galinčių vykti nors ir vienu metu, o grandiozinių renginių decibelais drebinančių orą reikėtų mažiau.

Draugijos nuomone prioritetas šioje aikštėje turėtų būti skirtas pėstiesiems. Dabar gi intensyvus žiedinis tranzitinis transporto eismas per visą aikštės perimetrą vyksta labai arti aikštės kraštų. Siauruose šaligatviuose nelengva įsitekti kavinių staliukams, turistų grupėms ir praeiviams, o aikštės vidurys lieka tuščias. Vasariniai kavinių paviljonai įsikūrė kitapus gatvės ir padavėjams tenka laviruoti tarp skubančių automobilių.

Rotušės aikštė draugijos narys dailininkas Augustas Ramonas demonstravo aikštės privalumus ir trūkumus iliustruojančias skaidres, taip pat priminė istorinį faktą, kad prieš 130 metų gatvė buvo nutiesta aikštės viduriu. Šiuo metu aikštėje augantys medžiai tapo per dideli ir užstoja architektūros paminklus, o kai kurie gresia ir žmonių saugumui. A. Ramonas sakė, kad trūksta aikštės skulptūrų išdėstymo koncepcijos

Aplinkos apsaugos skyriaus vadovė Radeta Savickienė patvirtino, kad dalis medžių yra peraugę ir nepakankamai prižiūrėti, tačiau jų tvarkymui ar keitimui naujais pirma reikėtų parengti bendrą urbanistinį projektą.

Ričardas Mačiulaitis, restorano „Medžiotojų užeiga“ vadovas atkreipė dėmesį į parkavimą aikštėje. Nėra aišku, ar jis leidžiamas, ar draudžiamas, o horizontalus parkavimo vietų ženklinimas yra nepakankamas. Sunkiojo transporto eismas tarsi draudžiamas, tačiau beveik kasdien važiuoja specialusis aptarnaujantis bei sunkiasvoris tiekėjų transportas.

Transporto skyriaus vadovas Paulius Keras nudžiugino Draugijos narius, kad Lietuvoje jau patvirtinti nauji eismo ženklų standartai ir nebeilgai truks europietiškų, specialiai senamiesčiams skirtų, mažesnio dydžio eismo ženklų gamyba ir įrengimas.

Prieš kelis dešimtmečius įrengta aikštės infrastruktūra nebetenkina šiandienos poreikių. Tarnavimo laiką bebaigianti ne tik paviršiuje matoma aikštės danga, suolai bei šiukšliadėžės, bet ir po grindiniu esančios komunikacijos, vamzdynai, elektros įvadai. Atsakingai žiūrint į ateitį, planavimą reikia pradėti šiandien, nes projektavimas truks keletą metų, o ir rekonstrukcijos darbai truks ne mažiau.

Daugelį metų aikštėje dirbantys verslininkai, specialistai, įstaigų darbuotojai, muziejų ir bažnyčių atstovai prieš dvejus metus susibūrė į Rotušės aikštės draugiją ir bando spręsti aktualias senamiesčio problemas – siekia didinti aikštės patrauklumą kauniečiams ir miesto svečiams, saugumą ir tvarką aikštėje. Draugija siekia bendradarbiauti su miesto savivaldybe, dalyvauja Renginių komisijos posėdžiuose, o miesto ir savivaldybės administracijos tarnybų vadovai taip pat dažnai atvyksta į Rotušės aikštės draugijos susirinkimus ir konferencijas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Informacija

Paskelbta 2011/06/30, paskelbė kategorijoje Uncategorized.
%d bloggers like this: