Rotušės aikštės draugija

Kauno Rotušės aikštė

Draugijos kelionė į Italiją

Kauno Rotušės aikštei – Italijos miestų patirtis

Iš sėkmingos kelionės po Italiją grįžo Kauno Rotušės aikštės draugijos delegacija. Kauno miestui reikšmingą dalykinę, diplomatinę ir piligriminę misiją atliko žinomi kauniečiai: Rotušės ceremonimeistras K. Ignatavičius – idėjos sumanytojas, verslininkai Ą. Gaižutis, V. Žekas, S. Mačiulaitienė, dailininkas ir žurnalistas A. Ramonas, kunigas J. Stankevičius, verslininkė ir žurnalistė B. Sabaliauskaitė.

Trijų valandų skrydžio atstumu nuo Kauno esančiame Bergamo mieste prasidėjusi kelionė nusitęsė iki Bario miesto Italijos pietuose ir truko 6 dienas nuo balandžio 29-tos iki gegužės 5 dienos. Vykti į ją paskatino siekis geriau rūpintis apleista Kauno Rotušės aikšte ir pasižiūrėti kaip funkcionuoja ir tvarkomos senovinių Italijos mestų aikštės. Aplankytos Vigevano, Pavijos, Modenos, Florencijos, Monterigioni, Sienos, Tarkvinijos, Romos ir Bari aikštės. Apžiūrėti jų fontanai, grindiniai, utilitariniai įrenginiai, prekybos vietų ir transporto eismo tvarka.

Kelionė buvo maldinga. Prieš kelionę Rotušės aikštės draugija dalyvavo mišiose seniausioje Kaune Šv. Mikalojaus, Kauno miesto globėjo bažnyčioje, o galutiniame kelionės mieste Baryje kunigas Jonas Stankevičius prie šio IV amžiuje gyvenusio šventojo altoriaus Šv. Mikalojaus bazilikoje Baryje lietuvių ir lotynų kalba aukojo specialiai mūsų Lietuvos keliauninkų grupei surengtas mišias.

Baryje atlikta diplomatinė misija. Susitikime Bari miesto savivaldybėje Bari vicemerui ir administracijos direktorei įteiktas Kauno miesto mero laiškas kviečiantis bendradarbiauti su Kauno miestu. Šio bendradarbiavimo pretekstas – istoriniai ryšiai ir kultūrinės analogijos. Šv. Mikalojus yra abiejų miestų globėjas. Bario mieste jau esama Lietuvos ženklų – Lietuvos ir Lenkijos karalienės Bonos Sforcos pilis; Lietuvos vytis Bonos heraldiniame skyde Bari bazilikoje; Via Lituania – gatvė  naujame Bari rajone; Popiežiaus Jono Pauliaus II-ojo oro uostas. Bari miesto vadovai palankiai atsiliepė į iniciatyvą bendradarbiauti tarp miestų kultūros ir turizmo srityse.

Lietuvos Garbės Konsulė Italijos Bari mieste ir Puglia, Kalabrija ir Bazlikata regione Lilia Fortunato maloniai tarpininkavo draugijos delegacijos susitikimams su Bari savivaldybės vadovais ir Bari pilies muziejaus direkcija.

Rotušės aikštės draugija antrą gegužės savaitę Kaune surengs spaudos konferenciją ir išsamiau pristatys kelionės įspūdžius.

Augustas Ramonas, +370 868 97 208; e-paštas: augustasx@gmail.com

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Informacija

Paskelbta 2011/05/07, paskelbė kategorijoje Uncategorized.
%d bloggers like this: